Loebu peta uzastopna titula

Svjetsko reli prvenstvo

Francuz Sebastien Loeb osvojio je petu uzastopnu titulu u Svjetskom reli prvenstvu što do sada nikome nije pošlo za rukom. Vozač Citroena zauzeo je treće mjesto na Reliju Japana, pretposljednjem takmičenju sezone, koje mu je bilo dovoljno za novi naslov prvaka.

Loeb nije želio ništa rizikovati. Vozio je prilično sigurno što mu je bilo dovoljno za najnižu stepenicu podija. Pobjednik takmičenja u Japanu je Finac Mikko Hirvonen, koji je slavio ispred sunarodnjaka Jari-Mattija Latvala (oba Ford focus).

Uoči posljednje trke koja će se održati u Velikoj Britaniji od 5. do 7. decembra Loeb ima 112 bodova, 10 više od Hirvonena (102).
”Ovo je bio najgori reli do sada. Jednostavno, nije moglo biti teže. Bio sam pod velikim pritiskom, ali sam uspio da iskontrolišem trku”, naglasio je Loeb.
U konkurenciji konstruktora Citroen u finiš sezone ulazi sa 175 bodova, 11 više od drugoplasiranog Forda.