Marquez pobijedio, ali 100.000 ljudi slavilo Doktora

Na trci Velike nagrade San Marina

U San Marinu je danas održana trka Moto GP prvenstva, a mnogi su došli da bodre Valentina Rossija.

Čak 100.000 ljudi došli je u Misan da prate "doktora", no slavni italijanski vozač nije pobijedio, no svejedno je po završetku trke nastalo ludilo.

Ipak, staza u Misanu se nalazi svega 20 kilometara od mjesta gdje je rođen Rossi. Rossi je na kraju završio peti, ali za mnoge je bio pobjednik.

Aktuelni prvak Marc Marquez je ipak bio najbolji na 13. utrci sezone u kraljevskoj klasi Moto GP prvenstva. Marquez je utrku završio vremenom 48:23.819.

Sedam sekundi je zaostao drugoplasirani Britanac Bradley Smith na Yamahi Tech 3, dok je treći bio Scott Reading na Hondi. Jorge Lorenzo nije uspio da završi trku.

Moto GP prvenstvo nastavlja se utrkom za Veliku nagradu Aragona 27. septembra.