Muller na tronu, slavlje SEAT-a
Chevrolet na trećem mjestu

Završeno WTCC-a prvenstvo

Teme:

Yvan Muller postao je novi prvak svijeta u WTCC-u. On je uspio prekinuti trogodišnju vladavinu Andya Priaulxa i sa 114 bodova pripao mu je naslov šampiona.
Muller je u prvoj trci zauzeo treće, a u drugom nastupu drugo mjesto koje su mu omogućili veliko slavlje.
Alan Menu, pobjednik prve trke, želio je javno čestitati novom prvaku na odličnoj sezoni:
”Htio bih čestitati Yvan koji već zna kako sam sretan što je upravo osvojio prvenstvo. SEAT je napravio odličan posao. Tačno je da mi ovo nije bila najbolja sezona, ali ću sigurno naredne biti bolji”, izjavio je Menu.

Druga trka biće zapamćena i po činjenici da je Max Orido osvojio prve bodove kao prvi japanski vozač koji je ikada napravio ovakav podvig.