Ogier slavio u Grčkoj
Sébastien Ogier

Treći trijumf ove godine za Sébastiena Ogiera

M. Maksimović

Francuz Sebastien Ogier u Citroenu DS3 pobjednik je Relija Acropolis u Grčkoj.Ogieru je to treća pobjeda ove godine nakon što je slavio u Portugalu i u Jordanu, te peta ukupno u karijeri.

Ogier je pobijedio s 10,5 sekundi prednosti pred zemljakom i sedmerostrukim svjetskim prvakom Sebastienom Loebom, koji vozi isti model Citroena. Treće mjesto je osvojio Finac Mikko Hirvonen u Ford Fiesti RS s 13,5 sekunde zaostatka.

U ukupnom poretku vodi Loeb sa 146 bodova, Hirvonen je drugi sa 129, dok Ogier na trećem mjestu ima 124 boda. U poretku konstruktora vodi Citroën Racing s 250 bodova, Ford ima pet bodova manje, dok je Stobart-Ford na trećem mjestu s 87 bodova.