Ogier slavio u Portugalu

A. Beganović

Francuz Sebastien Ogier u Citroenu C4 pobjednik je Portugalskog relija, šeste utrke Svjetskog prvenstva u reliju.

Ogier je do prve pobjede u karijeri stigao ispred aktuelnog svjetskog prvaka i sunarodnjaka Sebastiena Loeba (Citroen C4). Nakon tri dana takmičenja i ukupno 18 brzinskih ispita Ogier je slavio sa 7,9 sekundi prednosti ispred Loeba.

Treće mjesto osvojio je još jedan vozač Citroena C4, Španac Dani Sordo, koji se posljednjeg dana probio na pobjedničko postolje.

U ukupnom poretku SP-a Loeb vodi sa 126 bodova, 38 više od Ogiera koji se današnjom pobjedom probio na drugo mjesto. Na trećem mjestu i dalje je Finac Mikko Hirvonen u Fordu Focusu (76), koji je u Portugalu osvojio četvrto mjesto.

Svjetsko prvenstvo u reliju nastavlja se u Bugarskoj od 9. do 11. juna.