Stoner neumoljiv na kvalifikacijama

Casey Stoner i na Laguna Secu je bio najbrži i došao do petog uzastopnog pole positiona, ovaj put uz gotovo pola sekunde brže vrijeme od svojih suparnika.

Stoner, koji je prošlogodišnji US Grand Prix osvojio upravo startajući sa pole positiona, konstantno je popravljao vrijeme svog kruga da bi na kraju dostigao 1’20.007 što je za 1,5 sekundi bolje od njegovog dosadašnjeg rekorda.

Valentino Rossi, jedini vozač u istoriji Moto GP-a koji je prije Stonera uspio zauzeti pet uzastopnih pole positiona, bio je drugi na Yamahi, sa 0,447 sekundi zakašnjenja, a Nicky Hayden iz Repsol Honda tima, treći.

Laguna Seca će zbog povrede propustiti Dani Pedrosa, vozač Honda Repsola koji je trenutno drugi u ukupnom poretku, pa bi Stoner nakon ove trke, vrlo lako mogao popraviti i svoj ukupni plasman.