Austrijanci bez problema do tri boda u Zenici

Novi poraz U-21 reprezentacije

Bosanskohercegovačka U-21 reprezentacija upisala je drugi vezani poraz u kvalifikacijama za odlazak na EP 2015. godine u Češkoj Republici.

Prije nekoliko dana poraženi smo u Keškemetu od Mađarske s 3:1, a danas smo bili potpuno nemoćni protiv selekcije Austrije, koja je potpuno zasluženo, na skoro praznom Bilinom Polju, slavila rezultatom 2:0.

Od prve minute su Austrijanci pokazali da su kvalitetniji i da u Zenici planiraju osvajanje sva tri boda. Nakon nekoliko dobrih pokušaja Kazina, Vastića, Stogera i Hintereggera, gosti su poveli u 30. minuti.

Schaub je majstorski sve napravio i onda lijevom nogom precizno matirao Jajala za slavlje Austrijanaca, koji su u završnici prvog dijela preko Stogra došli do sigurnih 2:0. U nastavku je selektor Vlado Jagodić pokušao sa izmjenama nešto promijeniti, no nije bilo spasa... Najbolju šansu imao je Maletić u 81. minuti, no ostalo je 0:2.

Nakon tri kola imamo jednu pobjedu i dva poraza. Uspjeli smo savladati Albance, ali protiv Mađara i Austrijanca smo bili potpuno nemoćni.