BiH druga na turniru "Trofej Crne Gore"

Pionirke osvojile drugo mjesto sa šest bodova

D. Rakanović

Ženska pionirska reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je drugo mjesto na turniru "Trofej Crne Gore“.

Izabranice Ilije Lucića, nakon pobjeda nad Hrvatskom i Crnom Gorom, jučer su u Podgorici poražene sa 2:3 od Albanije.

Albanke su bolje otvorile meč i već u 2 minuti preko Esi Lufo došle do prednosti. Bh. tim je do kraja prvog poluvremena preokrenuo rezultat golovima Sajre Fejzić u 26. i Sofije Krajšumović u 33. minuti.

U drugom poluvremenu Albanija postiže još dva gola i dolazi do pobjede. Mrežu Larisse Bašić pogađale su  Alketa Rragami u 36. i još jednom Esi Lufo u 55. minuti.

Bosna i Hercegovina je turnir završila na drugom mjestu sa šest bodova iza selekcije Albanije koja je osvojila osam.

Bosna i Hercegovina-Albanija 2:3

Stadion: FK Kom, Podgorica.

Golovi: 0:1 Lufo (2'), 1:1 Fejzić (26'), 2:1 Krajšumović (33'), 2:2 Rragami (36'), 2:3 Lufo (55').

Bosna i Hercegovina: Larissa Bašić, Matea Topalović, Melisa Sipović, Gloria Slišković, Sydney Japić, Varvara Šešlija (69. Elma Husić), Maja Jeličić (61. Azemina Saldum), Sajra Fejzić, Chloe Japić, Sofija Krajšumović (69. Edina Omićević), Fadila Mujkić. Selektor: Ilija Lucić.

Albanija: Meriem Isa, Edlira Cerkini, Blerina Morina, Albina Zyba, Bjorna Doko, Ksenia Rizollari, Xhilda Xhymerti, Esi Lufo, Vanesa Levenaj, Alketa Rragami, Eljana Morava. Selektor: Nevil Dede.