Blamaža u režiji Vlade Jagodića: Furija posramila Zmajiće

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

A. Beganović, foto: Elmedin Mehić

U okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo mlada reprezentacija Španije na Bilinom polju je deklasirala Bosnu i Hercegovinu (6:1).

Jednu od najlošijih partija u nekoliko posljednjih godina odigrali su naši mladi reprezentativci. Istina, Španija je mnogo kvalitetnija, no niko nije očekivao blamažu na Bilinom polju.

Od samog početka susreta bilo je jasno da se selektor našeg mladog tima odlučio da primi što manje golova. Takva igra urodila je plodom u 15. minuti kada smo iz jedine konre golom Prcića, koji je do ovog susreta bio u nemilosti Vlade Jagodića stigli do prednosti.

No, malo bolji poznavaoci fudbala znali su da sa postavkom kakvu je imao naš tim nećemo dugo izdržati. Mnogo brži igrači Španije do ludila su dovodili trome odbrambene bh. fudbalere.

Igrala se 33. minuta kada je Deulofeu prošao po desnoj strani i oštro centrirao, a Barišić je pogodio vlastitu mrežu. U 44. minuti veliku grešku Barišića koristi Tores koji pogađa za 2:1, a u sudijskoj nadoknadi vremena Morata iz penala pogađa za 3:1.

U drugom dijelu ništa novo na terenu. Španci su dominirali, a naš tim je izgledao izgubljen. U 61. minuti nova asistencija Deulofea, a pogodak za 4:1 postiže Muniain. Četiri minute kasnije Tores pogađa za 5:1, a u 69. minuti najbolji igrač susreta Deulofeu iz penala pogađa za konačnih 6:1.

Na kraju dodajmo da su ove kvalifikacije izgubljene za naš mladi tim, no ono što treba zabrinuti pored loših rezultata je i to što se u ovom timu izuzev Sanjina Prcića niko ne nameće za A selekciju, a zbog čega je to tako odgovor bi trebao dati kapetan potonulog broda Vlado Jagodić koji uporno ne želi u reprezentaciju pozvati najbolje fudbalere koje BiH ima. Do kraja kvalifikacija ostale su još dvije utakmice, a istinski ljubitelji fudbala sasvim sigurno očekuju i reakciju čelnika našeg saveza.