Borac slavio u Gabeli i najavio velike stvari

Trijumf Borca

Fudbaleri Borca pobijedili su u Gabeli ekipu GOŠK-a s 1:0 u susretu 2. kola Premijer lige BiH.

Da u ovoj sezoni tim iz Banja Luke ima velike ambicije pokazalo se i danas, pa je povratnik u društvo najbojih timova BiH, zasluženo stigao do tri boda.

GOŠK je međutim prvi zaprijetio. Pehar je u 9. minuti izašao sam pred Avdukića, ali je promašio čitav gol.

Zatim je Borac preuzeo dominaciju, a u 31. minuti gosti dolaze i do vodstva. Pogodio je Mladen Veselinović za prednost od 0:1.

Odmah u narednom napadu GOŠK je mogao izjednačiti, ali se Dodig nije snašao pred golom gostiju.

U 40. minuti još jedna velika šansa za Borac. Sjajan udarac Bojana Puzigaće pogađa prečku i na odmor se odlazi vodstvom gostiju od 0:1.

Nastavak takođe donosi bolju igru Borca. Imali su gosti dvije dobre šanse da povećaju stečenu prednost, ali nisu ih uspjeli realizivati.

GOŠK je nešto ofanzivnije krenuo u samoj završnici meča. Međutim, nisu uspjeli doći do boda i ostalo je 0:1, pa je Borac upisao i drugu pobjedu u dva kola.