Bordo momčad za 25 minuta napunila mrežu Leotara

Sarajevo slavilo sa 3:0

A. Beganović, foto: A. Balić

U okviru 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Sarajeva su na Koševu sa 3:0 savladali Leotar.

Fudbaleri Sarajeva opravdali su ulogu favorita i već u prvom poluvremenu su postigli tri gola, da bi u drugom rutinskom igrom sačuvali stečenu prednost.

Igrala se 4. minuta kada je najbolji fudbaler Sarajeva Nikola Komazec fenomenalnim udarcem lobovao Kukriku za 1:0.

Već u 17. minuti na semaforu je stajalo 2:0. Ovaj put mrežu Leotara je nakon fenomenalnog solo prodora pogodio Anid Travančić.

Osam minuta kasnije bordo momčad postiže još jedan pogodak. Nakon kornera u šesnaestercu gostiju najbolje se snalazi Dupovac, koji sa par metara vara golmana Leotara.

Sarajevo je i nakon vodstva od 3:0 diktiralo tempo igre, a Leotar je imao samo jednu pravu priliku i to u 9. minuti kada je Mihojević iz dobre pozicije šutirao pored gola.

Na kraju treba istaći i da je rezervista Sarajeva, Huseinbašić, u 80. minuti zbog neopreznog starta zaradio crveni karton.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: