Bosna na plus šest, Prokosovići slavili sa 14:0

Nova katastrofa Posavine

Novu katastrofu doživjela je ekipa Posavine koja je poražena od Prokosovića rezultatom 14:0.

Nakon prvog poluvremena bilo je 4:0, da bi u nastavku domaći tim postigao još 10 pogodaka.

Junak je Kenan Ahmetović, koji je ušao u 46. minuti, ali mu je poluvrijeme bilo dovoljno da postigne pet pogodaka.

Hat-trick je postigao Mensur Bijelić, dva gola je postigao Emir Iljazagić, dok su po jedan gol postigli Mešić, Halilćević, Herić, Omerčić.

Posavina je nakon 12 kola primila čak 92 pogotka.

Bosna iz Mionice je sa 2:1 savladala kalesijsku Bosnu, te su sada na šest bodova ispred živiničkog Slavena.

Dva gola u jednoj minuti Jahića i Lukića donijeli su vodstvo domaćem timu od 2:0, da bi gosti iz Klesije preko Dedića smanjili u 50. minuti na 2:1.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, te je ostalo 2:1.

Svatovac je na domaćem terenu pobijedio Dizdarušu s 4:0.