Branitelj uvjerljiv protiv Radničkog

Poraz Radničkog u Mostaru

Nogometaši Branitelja uvjerljivo su s 4:1 savladali Radnički u posljednjem susretu osmog kola Prve lige Federacije BiH.

Radnički je u Mostar stigao pun samopouzdanja nakon što su eliminisali Olimpic iz Kupa BiH, ali se u ovom susretu nisu dobro proveli.

Do vodstva domaći tim stiže u 34. minuti. Marin Galić je matirao Nikolića za prednost od 1:0, ali se na odmor otišlo neriješenim rezultatom. Dosuđen je penal za goste, a Musić pogađa za 1:1.

Međutim, u nastavku Branitelj dominira i postiže tri gola. Do novog vodstva su stigli u 57. minuti pogotkom Gegaja, da bi devet minuta kasnije Bebanić povećao na 3:1.

Konačnih 4:1 postavio je Miličević u 84. minuti susreta...

Prva liga, 8. kolo:

Branitelj - Radnički 4:1 (Galić 34', Gegaj 57', Bebanić 66', Miličević 84' / Musić 44'p)

Branitelj: Vasilj, Gegaj, Bartulica, Renato, Brlenić, Vehabović, Ferenc, Galić, Jazvin, Bebanić, Miličević

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Radnički: Nikolić, Terzić, Musić, Jogunčić, Konjohdžić, Kuduzović, Suljić, Mujagić, Selamović, Dujaković, Jahić