Bratstvo i dalje prvo, Željezničar čeka svoju šansu

Kantonalna liga USK-a

A. Beganović

Nastavljeno je takmičenje i u Kantonalnoj ligi Nogometnog saveza Unsko-sanskog kantona, a u derbiju 12. kola vodeće Bratstvo je bilo bolje od Omladinca.

Fudbaleri Bratstva sjajno su otvorili drugi dio sezone. Bez većih problema u derbiju kola su rezultatom 4:1 savladali Omladinac, a svih pet golova postignuto je u prvom poluvremenu.

U 8. minuti Rusmir Dizdarević je doveo Bratstvo do prednosti, da bi dva minuta kasnije Husein Selman stvari vratio na početak. No, slavlje gostiju trajalo je kratko pošto je u 13. minuti Samir Mahić ponovo domaće doveo do prednosti. Osam minuta kasnije Mirando Bajramović udvostručuje prednost domaćih, da bi u 40. isti igrač pogodio za konačnih 4:1.

Drugoplasirani Željezničar slavio je na gostovanju kod Bayera 99 (2:1). Samir Gerzić i Adnan Ćemalović su bili strijelci za pobjedničku ekipu, dok je za poražene počasni pogodak postigao Semir Brkić.

Brekovica 78 slavila je na gostovanju kod Rudara. Admir Čaušević je u 22. minuti doveo goste do prednosti, da bi u 50. Denis Hadžić pogodio za 1:1. Samo pet minuta kasnije Nisvet Kečanović je postigao pogodak za konačnih 1:2.

Kamenica i Mladost su podijelili bodove (1:1), Mutnica je u Pjanićima bila bolja od Mladosti 1938 (3:2), dok je Omladinac 75 na domaćem terenu nadigrao Gomilu (3:1):