Čapljina iznenadila Bratstvo, Salihović junak Radničkog

Važne pobjede za Čapljinu i Radnički

S. Mlaćo

Veoma važnu pobjedu na gostovanju u Gračanici kod Bratstva ostvarili su nogometaši Čapljine.

Slavili su Čapljinci sa 1:0, a junak pobjede bio je Salko Jazvin koji je mrežu Tine Divkovića zatresao u 48. minuti.

Bratstvo je imalo nekoliko sjajnih prilika, ali Puturalić i Diabang nisu uspjeli matirati Buntića.

Gosti su do kraja znalački zadržali vodstvo, te upisali vrijedna tri boda.

Prva liga Federacije, 21. kolo:

NK Bratstvo - HNK Čapljina 0:1 (Jazvin)

NK Bratstvo: Divković, Jukan, Salkić, Puturalić, Šuša, Diabang, Behabović, Kuduzović, Stjepanović, Mujkić, Delić.

HNK Čapljina: Buntić, Miketek, Puljić, Bratić, Leko, Jazvin, Zubac, Pecelj, Popović, Isić, Rodin.

Radnički iz Lukavca je na svom terenu slavio važnu pobjedu nad Goraždom. Bilo je 2:1, iako se nakon prvih 45. minuta mreže nisu tresle. Domaći su poveli sa 11. metara u 47. minuti preko Mirnesa Salihovića, da bi u 54. minuti izjednačio Haris Korda.

Važnu pobjedu domaćima donio je svojim drugim pogotkom sjajni Mirnes Salihović u 82. minuti.

FK Radnički Lukavac - FK Goražde 2:1 ( 2x Salihović; Korda)

FK Radnički: Šabić, Udovičić, Šahović, Kasumović, Salihović, Stjepanović, Kalajanović, Dautović, Mahovkić, Salihović, Plakalo.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Goražde: Ćeman, Huseinspahić, Korda, Raščić, Hiroš, Kurtović, Šuntić, Mirković, Bašović, Drljević, Čakar.