Čelik i Jadran u Pločama odigrali bez golova

Zeničani u problemima s realizacijom

D. Kurbegović

Nogometaši Čelika u okviru priprema u Međugorju danas su odigrali i drugu utakmicu, nakon remija bez golova protiv Sloge iz Ljubuškog, danas su izabranici trenera Borisa Pavića također odigrali utakmicu bez pogodaka, ali i s velikim brojem neiskorištenih prilika.

Zeničani su protiv hrvatskog trećeligaša bili bolji tokom čitave utakmice, ali očito da ekipa ima probleme s realizacijom kako je sa umjetne podloge prešla na normalnu kada su u pitanju pripremne utakmice.

Čelik je do 20 minute stvorio tri prilike preko Kojića, Popovića i Anela Dedića, međutim golman Jadrana, koji je danas ponijeo epitet igrača utakmice zaustavio je sve udarca igrača Čelika. Crno-crveni su preko Alena Dedića u 22 minuti postigli i pogodak, međutim pomoćni sudija ga je poništio zbog ofsajda.

Do kraja prvog dijela igre, najveću priliku imao je Vernes Selimović, koji u 45 minuti na ubacivanje Zlatka Kazazića promašuje nemoguće, tako da se na poluvrijeme otišlo miroljubivim rezultatom.

U drugom poluvremenu oba trenera su izvršila nekoliko izmjena, a Zeničani uzalud velikim šansama koje su imali Grahovac i Karić nisu uspjeli pronaći put do mreže danas odličnog Batinovića. Konačni rezultat glasio je 0:0, tako da je klub iz Zenice drugi puta uzastopno odigrao bez golova, što sigurno može zabrinuti trenera Borisa Pavića.

Čelik je danas nastupio u sastavu: Adilović, Kazazić, Kojić, Pejić, Popović, Jusić, Anel Dedić, Pezer, Selimović, Alen Dedić, Adilović i Hećo. Još su igrali:Bukvić, Karić, Bureković, Gojković, Bajraktarević, Grahovac, Simić, Alispahić i Kavazović.

Klub s Bilinog polja u petak će odigrati i generalku protiv Goška u Gabeli, a nakon utakmice planiran je povratak u Zenicu, gdje će ekipa boraviti do početka drugog dijela Premijer lige.

Zaprati NK Čelik, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: