Desetka Zrinjskog, Handžić donio Želji pobjedu nad Borcem

Premijer liga, juniori, 10. kolo

Vodeći tim juniorske Premijer lige ekipa Zrinjskog demolirala je u 10. kolu u Mostaru ekipu Mladosti s 10:0.

Pravu katastrofu je doživjela ekipa Mladosti. Zrinjski je poveo već nakon šest minuta kada je Domagoj Zovko donio vodstvo domaćim od 1:0, da bi zatim Emanuel Vlahić-Puljić u 15. minuti pogodio za 2:0.

Luka Ćorić je s bijele tačke dovršio posao nakon 20 minuta igre za 3:0, da bi Zovko drugim pogotkom u 35. minuti postavio rezultat od 4:0 nakon prvog poluvremena.

Drugim golom Vlahića-Puljića u 54. minuti povećano je vodstvo na 5:0, a zatim su pogađali Vukša i Ćorić za već tada pravu katastrofu od 7:0. Nije se Zrinjski zaustavio na tome već su preko Mikteka (dva gola) i Sabljića do kraja ponizili goste za konačnih 10:0

Željezničar je u derbiju na Grbavici savladao Borac na Grbavici s 3:2.

Gosti su bolje otvorili meč i nakon 17. minuta igre su poveli s 1:0 pogotkom Admira Ljutića. Ipak, Željo pogotkom Dženisa Beganovića u 30. minuti dolazi do poravnanja rezultata na 1:1, što je bio rezultat nakon prvog poluvremena.

Muris Midžić je u 57. minuti pogodio za vodstvo Želje od 2:1, da bi Predrag Zekanović u 77. minuti donio novo poravnanje rezultata (2:2). Međutim, tri minute kasnije tri boda Plavima donosi Tarik Handžić za konačnih 3:2.

Premijer liga, juniori, 10. kolo:

Sloboda - Drina 5:0 (Todorović 39', Habibović 57', Omerović 49', 64', 85')
Vitez - Zvijezda 2:2 (Gudelj 5', Jukić 25' / Muratović 8', 37')
Željezničar - Borac 3:2 (Beganović 30', Midžić 57', Handžić 80' / Ljutić 17',Zekanović 77')
Radnik - Velež 1:1 (Došlo 73' / Tatar 43')
Zrinjski - Mladost 10:0 (Zovko 6' 35', Vlahić-Puljić 15', 54',Ćorić 20'p, 66'p, Vukša 65', Miktek 82', 89', Sabljić 88') Slavija - Sarajevo - nije odigran