Dva gola Osmanovića za pobjedu Olimpika u Vitezu

Veliki trijumf tima iz Sarajeva

Fudbaleri Olimpika pobijedili su kao gosti Vitez s 2:0 u susretu 5. kola Lige za opstanak.

Oba tima su u ovaj meč ušla pod imperativom pobjede. Nakon nekoliko pokušaja na obje strane, gosti iz Sarajeva su u 33. minuti došli do prednosti. Brzu kontru je završio Adnan Osmanović za vodstvo Olimpika od 0:1.

Samo tri minute kasnije gosti ostaju s igračem manje. Isključen je Đoko Milović, te je ostavio svoj tim na cjedilu.

Nastavak donosi potpunu dominaciju Viteza. Redale su se šanse pred golom gostiju, ali je odbrana gostiju odigrala dosta dobro u tim trenucima.

S druge strane Osmanović je imao dobru šansu. Ipak, iako je sva dobro napravio, pokušao je biti nesebičan, pa je propala dobra šansa da gosti možda i riješe ovaj meč.

Ipak, u 72. minuti gosti stižu do drugog gola. Ponovo je pogodio Adnan Osmanović za prednost gostiju od 2:0.

Livaja je do kraja pocrvenio kod domaćih, gosti su sačuvali prednost do kraja i došli su do velika tri boda u borbi za opstanak.