Fantastični Mirza Kovač odveo Metalleghe do pobjede

Pobjeda Metalleghea

Fudbaleri Metalleghea savladali su danas u Jajcu u 8. kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine ekipu Turbine s 2:0.

Gosti su prvi prijetili u ovoj utakmici. Nakon četiri minute igre Hidić je dobro šutirao, ali pored gola.

Uzvratio je domaći tim u 8. minuti. Kolašinac je uposlio Tabakovića, koji glavom šutira iznad gola.

Metalleghe je terensku inicijativu krunisao u 21. minuti kada su stigli do pogotka. Za vodstvo domaćeg tima od 1:0 pobrinuo se Mirza Kovač.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon 15-ak minuta igre u nastavku Metallege je udvostručio prednost. Prekrasan gol za 2:0 postigao je ponovo Mirza Kovač.

Do kraja susreta domaći tim je dominirao. Imali su još nekoliko prilika, ali je do kraja ostalo 2:0...