Golijada na Koševu, Sarajevo bolje od Rudara

Premijer liga

Sarajevo i Rudar su utakmicu 10. kola Premijer lige odigrali na Koševu bez prisustva publike, a domaćin je slavio s 3:2.

Rudar je ove sezone neprepoznatljivo loš u odnosu na protekle sezone, a Prijedorčani su peti poraz pretrpjeli na najvećem bh. stadionu.

Sarajevo je povelo već u 12. minuti. Todorović je centrirao, a Komazec zabio za vodstvo bordo momčadi. Desetak minuta kasnije Todorović je na asistenciju Karića udvostručio vodstvo Sarajeva.

U završnici prvog dijela Lazar Vidić je smanjio na 2:1. U nastavku dinamična utakmica, viđena su još dva gola.

U 67. minuti majstorija Travančića, koji je prošao dva gostujuća igrača, sjajno šutirao i pogodio za 3:1. Međutim, Rudar nije odustao od napada i svojih ambicija.

U 74. minuti Milovića je srušio Dupovac, a Vidić realizirao penal i očekivala nas je nešto neizvjesnija završnica utakmic, ali Sarajevo je ipak uspjelo doći do tri boda.

Sarajevo je ovom pobjedom došlo na drugu poziciju sa 18 bodova, dok vodeći Borac ima 23 boda.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: