Golijada na Piroti: Travnik ispao, Sloboda još sanja titulu

Premijer liga

U sjajnoj utakmici 28. kola Premijer lige BiH na Piroti Sloboda je pobijedila Travnik s 3:2.

Travnik je još matematički mogao da se spasi i zato je današnja utakmica bila jako važna za Vezire, dok je Tuzlacima ostalo da se nadaju čudu i tituli iako je jasno da su je izgubili nakon poraza od Drine na Tušnju.

Stoga je današnji meč bio od velike važnosti i za jedne i za druge. No, unatoč tome, igralo se bez kalkulacija, nije se imalo više šta izgubiti...

Sloboda je povela golom Krpića u 23. minuti, a samo minutu kasnije Čurić sjajnim udarcem donosi Travniku izjednačenje.

I kada se čekao kraj prvog dijela, Perica Ivetić je preciznim udarcem sa 20ak metara savladao Nurkovića za novu radost Tuzlaka.

U devetoj minuti nastavka novi pogodak. Travnik je s penala, golom Jelića, stigao do poravnanja, ali ne i do boda.

Ordagić je u 83. minuti zabio za pobjedu Slobode, koja je ostala u igri za titulu, dok je Travnik danas i zvanično ispao iz lige.

Travnik - Sloboda 2:3 (Čurić 24, Jelić 54  penal/ Krpić 23, Ivetić 45, Ordagić 82)

Travnik: Nurković, Nuhić, Kovač, Jašarević, Čurić, Zec, Varupa, Kouadio, Jelić, Aleksić, Smajić.

Sloboda: Pirić, Kostić, Efendić, Krpić, Zeba, Ivetić, Sarić, Memedagić, Ordagić, Veselinović, Merzić.

Zaprati FK Sloboda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: