Golijade u Gračanici, Orašju i Banovićima

Prva liga Federacije BiH

Metalleghe je u sjajnom meču savladao Orašje u gostima s 3:2 u okviru 10. kola Prve lige FBiH.

Orašje je pred svojim navijačima doživjelo drugi poraz, a gosti iz Jajca su ovom pobjedom došli na bod od lidera.

Dvostruki strijelac za Jajčane bio je Dujaković, a za pobjedu je u finišu pogodio Dilberović. Vidović i Maskaljević su pogađali za domaće.

Novi Travnik je u Gračanici vodio 2:0 na poluvremenu, a Bratstvo je na kraju slavilo s 3:2. Ikanović dva puta i Puturalić su režirali preokret Gračanlija, dok su gosti preko Udovičića i Gavrića pogađali u prvom dijelu.

Čapljina je šestu pobjedu upisala u Gabeli protiv GOŠK-a. Isić je u finišu prvog dijela zabio za 0:1, da bi u nastavku Malčić izjednačio na 1:1, a pobjedu gostima osigurao Jurina golom u 75. minuti. Čapljina je ostala s devetoricom do kraja, pošto su isključeni Zubac u 58. i Rodin u 93. minuti.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

U Banovićima je Budućnost s 4:1 savladala ekipu Goražda.

Prva liga FBiH, 10. kolo:
Orašje - Metalleghe 2:3 (Vidović 8, Maskaljević 64/ Dujaković 41, 77, Dilberović 92)
Bratstvo - Novi Travnik 3:2 (Ikanović 58, 69 - penal, Puturalić 83/ Udovičić 19, Gavrić 37)
Budućnost - Goražde 4:1 (Jaranović 58, Aljukić 90, Zulić 74, Mirković 41 - ag/ Soldar 65)
GOŠK - Čapljina 1:2 (Malčić 54/ Isić 45, Jurina 75)