GOŠK nakon Sarajeva šokirao i Široki

Trijumf GOŠK-a

Fudbaleri GOŠK-a pobijedili su danas u 4. kolu Premijer lige BiH ekipu Širokog s 2:1.

Tim iz Gabele je očigledno dobio dosta samopouzdanja nakon pobjede protiv Sarajeva na Koševu, pa su danas pobijedili još jednu ekipu koja pretenduje za vrh tabele.

Široki je međutim bolje ušao u meč i bili su bolji tim u prvih 45 minuta igre.

Na otvaranju je Široki imao dvije velike šanse, ali je Kozić spašavao, da bi zatim golman domaćih bio savladan u devetoj minuti, ali je lopta pogodila prečku.

Imala su oba tima još nekoliko pokušaja u prvom dijelu, ali su mreže u prvih 45 minuta ostale netaknute.

Međutim, GOŠK u nastavku pruža sjajnu partiju. Do vodstva su došli iznenada u 53. minuti kada Mišić prekrasno pogađa za 1:0.

Devet minuta kasnije novi gol u mrežu tim s Pecare. Ovog puta je pogodio Pehar za 2:0.

GOŠK je igrao sjajno u tim trenucima. Širokom je otežao i Krstanović koji je isključen zbog udaranja protivničkog igrača, pa je domaći tim imao veliku prednosti.

Ipak, u finišu je Široki došao do počasnog gola, a pogodio je za konačnih 2:1 Wagner.