Gostujuća pobjeda Tekstilca, remi Kozare i Slobode

Prva liga RS, 5. kolo

U subotu su odigrane utakmice 5. kola Prve lige Republike Srpske, a gostujući trijumf jedino je upisao Tekstilac.

Tim iz Dervente je slavio sa visokih 3:0 protiv Slobode i vodstvo je imao već nakon 17. minuta igre. Strijelac je bio Jolović, da bi u 55. minuti prednost udvostručio Rastović. Konačan rezultat susreta pet minuta prije kraja postavio je Duspara.

Istim rezultatom Mladost iz Velike Obarske savladala je Vlasenicu. Minimalnu prednost Mladosti je donio Krezović u 39. minuti, a već u u nastavku Delić i Đurović su povisili prednost za konačnih 3:0.

Bez golova okončani su dueli Kozare i Slobode Mrkonjić Grad, kao i između Drine i Zvijezde 09, dok je Borac Šamac kao domaćin slavio minimalno nad Krupom. Gol vrijedan pobjede postigao je Mujčić.

Sutjeska je u neizvjesnoj utakmici bila bolja od Leotara, a rezultat susreta glasio je 2:1. Golove za tim iz Foče postigli su Rašević i Danilović, dok je za Leotar pogodio Medan.