Gradina i Slaven prijete Svatovcu

Druga liga Sjever, 16. kolo

Danas je počeo proljetni dio sezone u Drugoj ligi Sjever, a odigrane su ukupno četiri utakmice 16. kola.

Najuvjerljiviju pobjedu upisala je Gradina iz Srebrenika. Oni su na svom terenu porazili Mladost iz Malešića rezultatom 3:0, te su pokazali kako će biti glavni kandidat za ulazak u Prvu ligu Federacije BiH.

Poveli su u trećoj minuti preko Ibrića, da bi u nastavku meča pogađali Likić s penala u 51. i Žilić u 89. minuti za konačnih 3:0.

Slaven je u Živinicama savladao Mramor s 3:1...

Dva gola za domaće postigao je Aličić, pogađao je i Omerkić, dok je gol za goste postigao Selimović.

Priluk je s 2:1 savladao na gostovanju ekipu Dizdaruše.

Hasanović je u 19. minuti doveo goste u vodstvo, da bi Kitić u 53. minuti povećao prednost na 2:1. Domaći su se vratili u 66. minuti preko Smajkovića, ali do kraja nisu uspjeli doći do jednog boda.

Meč Sloge i Prokosovića u Tojšićima, završen je bez golova, 0:0.