Husejinović donio pobjedu Sarajevu nad Tavriyom

Bordo tim bolji od Ukrajinaca

Nogometaši Sarajeva i ukrajinske Tavriye odmjerili su danas snage u prijateljskom susretu, koji je odigran u Sloveniji, gdje se bh. momčad priprema za evropske utakmice.

Susret je popraćen kišom, vrijeme je bilo dosta tmurno i oblačno. Prvih desetak minuta igre dominacija Ukrajinaca. Nakon što su propustili nekoliko šansi, Sarajevo je stiglo do vodstva.

Bila je to brza kontra bordo momčadi u 20. minuti, Husejinović je sa 11-12 metara savladao protivničkog golmana. U 31. minuti Schinder je propustio veliku priliku za Tavriyu. Umalo da Čomor u 42. minuti udvostruči prednost Sarajeva.

Tavriya je bila bolja u prvom poluvremenu, dominirala, ali igrači Sarajeva su iz kontranapada došli do prednosti od 1:0. Ukrajinci su u nastavku nastavili s napadima, pokušavali na sve načine doći do pogotka, no Adilović, ali i protivnička nepreciznost, bili su krivci što se mreža Sarajeva nije tresla.

S druge strane, i Sarajevo je prijetilo, posebno iz kontranapada. Do kraja sureta rezultat se nije mijenjao i izabranici Dragana Jovića ostvarili su pobjedu nad renomiranim protivnikom.

Od prve minute je Jović izveo sljedećih 11: Adilović, Gulić, Tatomirović, Torlak, Belošević, Sesar, Čomor, Husejinović, Suljić, Zlatković, Krpić.

Na poluvremenu su priliku dobili Dupovac, Tadajević, Haskić i Karamatić, a kasnije, sredinom drugog dijela, Diatta i Handžić.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: