Jedinstvo pregaženo u Banovićima

Prva liga FBiH, 15. kolo

Budućnost je u 15. kolu Prve lige ugostila Jedinstvo iz Bihaća, a na kraju je domaći tim slavio pobjedu rezultatom 4:0.

Domaći tim je zasluženo stigao do tri boda u ovom meču. Do vodstva su stigli u 34. minuti golom Hazima Đezića, a s minimalnim vodstvom domaćeg tima otišlo se i na odmor.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Budućnost je stigla do drugog gola. Dosuđen je penal, a precizan je Trumić za prednost od 2:0.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 63. minuti kada mrežu Abdihodžića pogađa i Aljukić za uvjerljivu prednost od 3:0, da bi deset minuta kasnije Pirić dodanto povećao vodstvo za visokih 4:0.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, te je ostalo 4:0 za Budućnost, koja je došla do važna tri boda u borbi za opstanak.