Kadeti poveli, pa izgubili od Njemačke

Kraj svih nada

Bh. kadetska reprezentacija odmjerila je snage s Njemačkom u drugom kolu grupe B Evropskog prvenstva u Azerbejdžanu, te je doživjela drugi poraz. Nijemci su slavili rezultatom 3:1

Njemačka je bila veliki favorit protiv bh. reprezentacije, ali izabranici Sakiba Malkočevića pružili su snažan otpor i možemo slobodno reći da nisu zaslužili poraz.

Pao je pogodak na samom otvaranju utakmice. Veladžić je izveo korner, a Baack loptu šalje u vlastitu mrežu.

U 10. minuti velika šansa za Njemačku, no Dadavshov udarac zaustavlja prečka našeg gola. Ipak, Nijemci dolaze do poravnanja iz nepostojećeg penala u 17. minuti. Akkaynak je bio precizan s 11 metara, a prethodno je Smajić "napravio" faul.

U samoj završnici prvog dijela Veladžić je imao stopostotnu šansu, ali njemački golman u posljednji čas izbacuje loptu u korner.

Na početku drugog dijela Sadiku je dobio drugi žuti karotn, pa smo morali s igračem manje igrati drugih 40 minuta.

Dobro su se naši nosili s brojčano nadmoćnijim rivalom, ali je Vasilj ipak savladan u 67. minuti. Rezervista Otto je pogodio za pobjedu Njemačke i oproštaj naših kadeta od Eura.

Konačnih 3:1, a nakon naše velike greške, postavio je Otto drugim golom u 72. minuti.

Nakon dva kola, Austrija ima šest, Njemačka četiri, Ukrajina jedan, dok smo mi bez bodova.

BiH U17 - Njemačka U17 1:3 (Baack 2  - ag/ Akkaynak 17 - penal, Otto 67, 72 )

BiH: Vasilj, Beširević, Čeliković, Mirić, Resić, Kovač, Veladžić, Smajić, Sadiku, Vladić, Hadžić.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Njemačka: Bartels, Itter, Baack, Baak, Akkaynak, Havertz, Maier, Dadashov, Schreck, Baxmann, D. Itter.

Njemacka-Bosna i Hercegovina (u16) 0:1 by redakcija1
Njemačka-Bosna i Hercegovina (1:1) by redakcija1
Njemacka-Bosna i Hercegovina (u17) 2.:1 by redakcija1