Kadeti Sarajeva protiv Slobode osigurali naslov

Premijer liga, kadeti, 15. kolo

Kadetska ekipa FK Sarajevo osvojila je naslov jesenjeg prvaka Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je u posljednjem kolu jesenjeg dijela sezone lagano savladalo Slobodu s 3:0, te su na pauzu otišli s četiri boda više od velikog rivala Željezničara.

Otpor Slobode kadeti bordo tima su lomili do 27. minute kada je Rijad Sadiku pogodio za 1:0. Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u nastavku Elvin Halavać i Mak Varešanović potvrdili pobjedu i naslov kadeta Sarajeva.

Željezničar je drugi uzastopni poraz doživio kod Čelika u Zenici s 2:1.

Poveo je Čelik u 67. minuti preko Mašića, da bi Benjamin Šehić u 77. minuti izjednačio na 1:1. Ipak, Čeliku je tri boda donio Dujmović pogotkom u nadoknadi vremena.

Hercegovački duel između Širokog i Zrinjskog završen je bez pobjednika (2:2), dok je u komšijskom okršaju Vitez kao gost savladao Travnik s 2:1.

Olimpic je lagano savladao Radnik s 3:0, Drina je u Zvorniku pobijedila Slaviju s 3:2, dok su gostujuće pobjede upisali Zvijezda i Borac. Tim iz Gradačca je slavio protiv Mladosti s 3:1, dok je Borac savladao Velež s 3:0.

Premijer liga, kadeti, 15. kolo:

Drina - Slavija 3:2 (Omerović 36', Galić 66', Kojić 67' / Kanostrevac 46', Bjeloš 53')
Široki Brijeg - Zrinjski 2:2 (Knežević 13', 43' / Klarić 3', 31')
Olimpic - Radnik 3:0 (Velić 19', Hadžić 59', 73')
Čelik - Željezničar 2:1 (Mašić 67', Dujmović 80+1' / Šehić 77')
Travnik - Vitez 1:2 (Torlak 38' / Vujica 15', Ivišić 56')
Sarajevo - Sloboda 3:0 (Rijad Sadiku 27', Elvin Halavać 64', Varešanović 72')
Mladost - Zvijezda 1:3 (Borenović 34' / Hevšević 26', 38', 70'p)
Velež - Borac 0:3 (Bojanić 20', Kukić 52', 56')