Karačićevi izabranici startali pobjedom

U-19 reprezentativci bolji od Rusije

Mlada nogometna reprezentacija BiH, igrači do 19 godina, kvalifikacijski turnir za EP koji se igra u Bugarskoj otvorila je pobjedom nad Rusijom (2:0).

Izabranici selektora Tonija Karačića rezultatom 2:0 savladali su u Plovdivu selekciju Rusije, a oba pogotka naše nade postigle su u prvom poluvremenu.

Najprije je Safet Šivšić, nogometaš Dinamo Zagreba, u 22. minuti poslije brze akcije matirao Vyacheslava Isupova, a onda je isti igrač asistirao Ivanu Kukavici u 38. minuti za konačnih 2:0.

Rusi su od 59. minute igrali s desetoricom, jer je isključen Ilya Kutepov. Inače, u našoj grupi nalaze se još i Bugarska te Irska.

Ovaj turnir u Plovdivu igrat će se do 10. oktobra. Naša mlada selekcija u subotu ima priliku pobjedom nad Republikom Irskom osigurati prvo mjesto.
Kvalifiakcije za EP (igrači do 19 godina):

Rusija - BiH 0:2 (Šivšić 26, Kukavica 38)
Stadion Lauta u Plovdivu. Gledatelja 500. Sudija: Antti Munukka (Finska) 7. Pomoćnici: Jan-Peter Aravirta (Finska) i Martin Margaritov (Bugarska). Četvrti sudija: Nikola Popov (Bugarska).

RUSIJA: Isupov 6, Kutin 6, Khomukha 6, Otstavnov 6 (66. Sipitov 6), Netfullin 6, Kozlov 5,5, Ilyin 6 (71. Dzhukkaev -), Gorelišvili 6 (46. Čestakov 6), Zuykov 5,5, Kalinski 5,5, Kutepov 5,5. Selektor: Dmitri Aleničev.

BIH: Jajalo 7, Sarvan 7, Bevap 7, Plakalo 7, Kukavica 7,5, Graovac 7, Bilać 7,5 (79. Hadžanović -), Prcić 7, Zolotić 7,5, Šivšić 8 (87. Rahmanović -), Hadžić 7 (64. Maletić 7). Selektor: Toni Karačić (BIH).