"Labudovi" preletjeli  Banja Luku

Kup BiH u fudbalu

"Labudovi" preletjeli Banja Luku

Nogometaši Orašja plasirali su se u narednu fazu Kupa BiH nakon što su večeras u Banja Luci savladali domaći Borac sa 2:1. Očigledno da ni promjena na klupi „crveno-plavih“ (Odovića naslijedio Jagodić) nije urodila plodom jer su Banjalučani očekivali, s obzirom na domaći teren, plasman u naredni krug.
Da će biti veoma neugodan gost „labudovi“ su pokazali već u 3. minutu kada je Halilović postigao prvi gol. Borac je do kraja poluvremena dominirao, ali je njegova inicijativa bila jalova pa se mreža gostiju nije zatresla, bolje reći, napadači domaćina niti jednom nisu šutirali u okvir gola.

Ono što nije pošlo Jagodićevim izabranicima uspjelo je Miškoviću koji je u 72. minutu pogodio vlastitu mrežu i tako donio izjednačenje. No, radost Borca je kratko trajala.
Igrala se 79. minuta kada je Smajić drugi put savladao domaćeg golmana pa je tako Orašje i više nego zasluženo izborilo nastup u osmini finala našeg najmasovnijeg fudbalskog takmičenja.

Zaprati FK Borac, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: