LIVE: Golijada u Banjoj Luci, projektil Todorovića (1:3)

Premijer liga, 2. kolo

Od 19 sati na Gradskom stadionu u Banjoj Luci snage će u sklopu drugog kola BHT Premijer lige BiH odmjeriti Borac i Sarajevo.

87 - Projektil Velkoskog, prečka spašava domaće!

86 - Stojčev nesebično dodao do Bilbije, ovaj izašao sam pred Avdukića, ali je pogodio stativu.

78 - GOOOOL! Golijada u posljednjih 20-ak minuta. Rezervista Todorović je u prvom kontaktu postigao prelijep gol za 3:1. Prethodno je Bilbija glavom uspio da ga sjajno uposli.

76 - GOOOOL! Borac je odigrao napad po desnoj strani, a Stokić ekpresno vraća domaće u igru (1:2).

75 - GOOOOL! Velkoski je glavom spustio loptu za Bilbiju, koji je odmah šutirao i pogodio mrežu Avdukića.

68 - GOOOOL!Duljević majstorski pogađa, Avdukić je bio na lopti, ali nije mogao da odbrani udarac sjajnog mladog nogometaša Sarajeva.

68 - Malbašić je oprobao svoj udarac, nije bilo opasnosti po gol Bandovića.

67 - Velkoski je u igri, zamijenio je Okića.

67 - Dupovac zbog prigovora dobiva žuti karton.

61 - Stojčev izveo jubilarni 10. korner za Sarajevo, Bilbija glavom puca pored gola Avdukića.

60 - Ilić umjesto Žeravice.

59 - Žeravica je treći igrač Borca koji je dobio žuti karton.

56 - Prva prilika za domaće. Žižović se dugo štimao, a onda raspalio prizemno prema golu Sarajeva, na kraju korner za domaće, prvi na susretu,

54 - Malbašić je zamijenio Jovića u sastavu Borca. Bilo je očito da u redovima Borca nešto ne funkcioniše najbolje, pa je trener domaćih već u devetoj minuti nastavka posegnuo za prvom izmjenom.

54 - Osmi korner je izveo tim Sarajeva i valjda je to pravi pokazatelj omjera snaga na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.

46 - Počelo je drugo poluvrijeme.

45 - KRAJ prvog dijela u Banjoj Luci. Sarajevo puno bolje i opasnije, a Asmir Avdukić je kriv što je rezultat i dalje 0:0.

41 - Duljević je sjajno ubacio sa lijeve strane, Bilbija glavom puca iz neposredne blizine, Avdukić spašava domaće.

38 - Đajiću javna opomena zbog oštrog starta nad Bilbijom, koji igra protiv svog bivšeg kluba. Nema uzbuđenja u posljednjih 20-ak minuta.

32 - Cimirot je pokušao, ali loše je pucao, pa lopta ide visoko preko gola Avdukića.

30 - Berberović je sjajno zavrnuo loptu s desnse strane u peterac Borca, Duljević glavom puca visoko preko gola.

29 - Radinoviću javna opomena u ekipi Borca.

21 - Još nema golova u Banjoj Luci. Sarajevo bolje i opasnije, Borac ne uspijeva organizovati neki bolji napad.

16 - Treći korner za Sarajevo i umalo gol. Okić je odlično pucao, Žižović sa gol-linije spašava Borac.

15 - Kovačević je pucao sa oko 25 metara, Avdukiću je sada bilo lakše nego onda kada su pucali Stojčev i Cimirot. Sarajevo daleko opasnije u prvih 15 minuta.

9 - Protić je sjajno uposlio Cimirota, ovaj tukao sa 18 metara, Avdukić izbacuje u drugi korner za bordo tim.

8 - Dobar napad Borca po lijevoj strani, ali ništa od svega, a onda je prekinuta jedna dobra kontra gostiju koju je povukao Cimirot.

6 - Ne baš dobar pokušaj Žižovića, Bandović vraća loptu u igru s peterca.

5 - Duljević dodao do Stojčeva, koji je s 13 metara malo iskosa s lijeve strane snažno šutirao, ali Avdukić loptu izbacuje u korner. Nakon ubačaja iz ugla, Avdukić bez problema hvata loptu.

4 -  Kako obično protiču prve minute, traje početno ispitivanje protivničkih snaga.

1 - Počela je utakmica na Gradskom stadionu.

- Vrijeme idealno za igru u Banjoj Luci, igrači su istrčali na teren.

FK Borac - FK Sarajevo 0:0

BORAC: Avdukić, Pilipović, Žizović, Jović, Đajić, Stokić, Žeravica, Kostić, Bečelić, Grujić, Radinović.

SARAJEVO: Bandović, Protić, Kovačević, Stojčev, Okić, Tatomirović, Duljević, Berberović, Dupovac, Cimirot, Bilbija.

Zaprati FK Borac, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: