LIVE: Sarajevo povelo 3:0, Željo vodi 2:1

U subotu susreti osmog kola Premijer lige

U subotu se igra šest susreta osmog kola BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine. Najzanimljivije bit će u Tuzli gdje Sloboda dočekuje Željezničar.

90 - GOOOL! Hajdarović pogodio za 2:0, kraj u Mostaru.

46 - Panžda imao dobru priliku, ali nema gola.

90 - KRAJ utakmice u Gradačcu, Zvijezda - Radnik 1:1, završeno u Travniku, gdje je Travnik savladao Čelik s 1:0, te u Bijeljini, gdje je Široki slavio s 2:0 protiv Mladosti.

90 - KRAJ utakmice u Zvorniku, Drina - Vitez 0:0.

78 - Gostujući navijači napuštaju stadion.

66 - GOOOOL! Wagner pogodio za 2:0, Široki pred pobjedom.

77 - Prekid na Tušnju izazvali navijači gostujućeg tima.

34 - GOOOL - Puzigaća zabija za 3:0, pogodak je čist kao suza, ali Puzigaća nije poštovao fair-plax jer je jedan igač Olimpica ležao na treavi.

70 - U Tuzli i dalje 0:2, u Gradačcu 1:1, Sarajevo vodi 2:0 nakon pola sata igre protiv Olimpica, Velež 1:0 protiv Slavije, Široki je još u prednosti protiv Mladosti, a u Zvorniku bez golova.

62 - GOOOOL! Turković zabija za 2:0!

49 - GOOOL! Varea je zabio za veliko slavlje gostiju.

17 - GOOOL. Duljević sa nakih 25 metara sjajno pogađa mrežu Olimpica...

9 - GOOOL! Nakon kornera Tatomirović šutira glavom, brani Oštraković, a odbijanac u mrežu Olimpica šalje Puzigaća.

46 - Počela su druga poluvremna u Tuzli, Gradačcu, Travniku, Bijeljini.

2 - Velkoski zaprijetio golu Olimpica, ali nema gola.

36 - GOOOL! Hebibović ubacio, Zolj pogodio za 1:0 vodstvo Veleža.

45 - Kraj prvog dijela u Tuzli, Gradačcu, Travniku i Bijeljini.

45 - Kraj prvog dijela u Zvorniku, Drina - Vitez 0:0.

43 - Dva gola u Gradačcu. Radnik je poveo u 33. minuti golom Obradovića, da bi u 44. minuti Čović izjednačio na 1:1.

27 - U Vrapčićima apsolutno ništa iako Velež ima više od igre. Bez ijedne prilike u duelu Veleža i Slavije.

40 - Bliži se kraj prvog dijela, u Tuzli bez golova, kao i u Zvorniku i Gradačcu, Široki vodi u Bijeljini protiv Mladosti, a Travnik protiv Čelika na Piroti.

35 - Sadiković je opet pokušao, no neprecizno. Travnik održava gol prednosti nad Čelikom.

33 - Na Tušnju bez promjena, Tuzlaci djeluju bolje na terenu i opasnije, gosti još nisu stvorili ozbiljniju šansu pred golom Fejzića.

30 - U Gradačcu bez golova još uvijek. Zvijezda nešto bolja, Diatta je imao jednu šansu.

Sarajevo - Olimpic

SARAJEVO: Bandović, Stojčev, Okić, Velkoski, Tatomirović, Duljević, Dupovac, Kallasi, Cimirot, Puzigaća, Radovac.

OLIMPIC: Oštraković, Merajić, Regoje, Brković, Muharemović, Smajić, Souza, Bogičević, Subašić, Šivšić, Čomor.

10 - Duel Veleža i Slavije je kasnio, pa se igra tek 10. minuta. Bez promjene rezultata trenutno. Nije bilo pravih prilika.

24 - U Bijeljini Široki ima gol prednosti od samog početka utakmice. Gosti su bolji, ali i Mladost ne želi unaprijed da se preda.

22 - Simić je pogodio prečku travničkog gola. Navijači Željezničara ušli su na stadion Tušanj, odnosno na tribine istog.

22 - Na Piroti se igra 22. minuta, još uvijek je 1:0 u korist Travničana, koji su trenutno bolji.

19 - Mehidić je grubo startao nad Turkovića, pa je opravdano dobio javnu opomenu.

16 - U Gradačcu, u duelu Zvijezde i Radnika, nema golova. Domaćin ne pamti kada je zadnji put slavio u Premijer ligi.

15 - U Tuzli bez uzbuđenja, igra se između dva kaznena prostora. Sloboda je upravo zaprijetila, ali je Antolović bio siguran nakon udarca Mehidića glavom.

13 - Očajan pokušaj Simića na gol Travnika s nekih 30 metara.

15 - U Zvorniku bez golova u duelu Drine i Viteza.

8 - GOOOL! Travnik je poveo, Semir Musić je pogodio za 1:0.

6 - Radovanović je iz slobodnjaka šutirao po sredini gostujućeg gola, Antolović uz malu nesigurnost hvata loptu.

6 - GOOOL! Široki vodi. Ćorluka je ubacio u šesnaesterac, Ivanković se namjestio i sa 15 metara pogodio domaćeg golmana.

5 - U Tuzli bez uzbuđenja nakon pet minuta igre, na Piroti Travnik nešto bolji na početku utakmice.

3 - Stopostotna šansa za Travnik, ali Sadiković ne pogađa mrežu Čelika.

1 - Počele su utakmice izuzev one u Mostaru između Veleža i Slavije zbog potopljenog terena.

Sloboda - Željezničar 0:1 (Varea 49)

SLOBODA: Fejzić, Šećerović, Omić, Efendić, Sarić, Janković, Mujkić, Mitrović, Mehidić, Radovanović, Mehanović.

ŽELJEZNIČAR: Antolović, Kvesić, Memija, Bajić, Turković, Stanić, Varea, Sadiković, Zeljković, Tomić.

Zvijezda - Radnik 1:1 (Čović 44/ Obradović 33)

ZVIJEZDA: Hujić, Doljančić, Adam, Gadžo, Čolić El., Jakovljević, Stojanov, Bjelić, Jovanović, Diatta, Čović.

RADNIK: Bodiroga, Milović, Memišević, Vučinić, Hasanović, Ćosović, Obradović, Ostojić, Lazić, Galešić, Mašić.

Velež - Slavija 1:0 (Zolj 36)

VELEŽ: Bobić, Škahić, Zolj, Vladavić, Hebibović, Popović, Merzić, Janković, Pejić, Haurdić, Niolić.

SLAVIJA: Lučić, Hodžurda, Mitić, Salković, Kokot, Govedarica, Zeba, Prodanović, Ivanović, Šabanović, Lemez.

Mladost - Široki 0:1 (Ivanković 1)

MLADOST: Mišić, Dabić, Zelić, Savić, Ramić, Trifković, Vasić, Komarčević, Ristić, Jevtić, Mazić.

ŠIROKI: Soldo, Pandža, Ivanković, Zakarić, Wagner, Ćorluka, Buhač, Brekalo, Plazonić, Ljubić, Marković.

Travnik - Čelik 1:0 (Musić 8)

TRAVNIK: Nurković, Terzić, Nuhić, Čurić, Varupa, Helvida, Musić, Mahović, Jusufbašić, Sadiković, Čivić.

ČELIK: Hinović, Kazazić, Gojković, Osmanagić, Selimović, Kojić, Simić, Bureković, Dedić, Bašić, Đelmić.