LIVE: Zrinjski vodi u Zvorniku, Velež se muči u Vrapčićima

U subotu pet susreta

Ovog vikenda na programu su susreti drugog kola BH Telecom Premijer lige BiH. Prvi susret igraju stari sportski rivali Sloboda i Čelik na tuzlanskom Tušnju s početkom u 17 sati. Proestala četiri susreta današnjeg programa počinju pola sata kasnije.

90 - Veležu danas ne ide, igra se sudijska nadoknada, Rođeni nisu usjeli postići gol.

90 - Olimpic vodi u Vitezu 1:0 još uvijek, igrat će se pet minuta sudijske nadoknade.

84 - U Gradačcu mreže miruju.

89 - GOOOOOOL! Ivanović, stoper Drine, postiže gol za 1:2.

87 - GOOOOOOOL! Greška domaće odbrane, Nikolić je lobovao Maksimovića za 2:0 prednost Zrinjskog.

69 - U Gradačcu Travnik se dobro drži i sa igračem manje, Drina ne uspijeva da zaprijeti ozbiljnije Zrinjskom.

58 - Velež sve opasniji, ali nema golova. Hajdrović je imao jedan na jedan situaciju, no dao si je predug for, pa je propala šansa za vodstvo Rođenih. U 56. minuti Maletić je dobro prošao i šutirao, no lopta ide pored Mišićevog gola.

90 - Finiš utakmice u Tuzli, Mujić je imao stopostotnu šansu na ubačaj Mujkića, ali je bio neprecizan.

55 - Velika šansa za Vitez, ali Vidović ne uspijeva da matira Oštrakovića.

54 - U Zvorniku i dalje 0:1 za Zrinjski.

48 - Kod Zvijezde Karavdića je zamijenio Puljić. Domaći su u 47. imali šansu, Alibašića je uposlio Ordagić, ali su se gosti spasili.

49 - Velež napada, ali to Rođenima nije donijelo ono što oni žele - golove.

78 - Mujić je imao dobru šansu za Slobodu, a nakon što je njegov udarac izblokiran, Mehidić je odbijenu loptu poslao preko gola.

76 - Zeničani su opasno zaprijetii, no ostaje 1:0 za Slobodu.

45 - Kraj prvog dijela u Gradačcu.

45 - Kraj prvog dijela u Zvorniku.

45 - Jusufbašićev udarac zaustavio golman Zvijezde Brkić, a na drugoj strani prijetio je Gadžo.

45 - Kraj prvog dijela u Vrapčićima.

39 - Travniku treće isključenje u drugoj utakmici nove sezone! Ribić je dobio crveni karotn, Zvijezda s igračem više i zasad je bolja. Muharemović je prijetio domaćem golu, zatim je Brkić skinuo loptu 'sa glave' iskusno Dudića. Gadžo za Zvijezdu pogodio stativu iz slobodnog udarca.

56 -Sloboda opasnija u nastavku, Tuzlaci su, da je bilo preciznosti, mogli voditi makar 2:0.

37 - GOOOOOOOOL! Zrinjski vodi od 33. minute. Pehar je bio strijelac nakon jedne lijepe akcije.

35 - Velež i Mladost i dalje bez golova. Domaći konstantno napadaju.

30 - U duelu Viteza i Olimpica i dalje 0:1, domaći pokušavaju da dođu do izjednačenja.

45 - Počelo je drugo poluvrijeme u Tuzli.

23 - U Gradačcu, Mostaru i Zvorniku nema golova.

45 - KRAJ prvog dijela u Tuzli.

12 - GOOOOOOOOL! Olimpic je poveo u Vitezu sa 1:0. Muhamed Subašić je pogodio za goste sa Otoke.

7 - U Gradačcu nema golova na Banja Ilidži. Zvijezda je izmirila svoja dugovanja, pa pred dobro popunjenim tribinama žele pobjedu nad Travnikom.

6 - U Vitezu, nakon šest minuta igre, nema golova, kao niti u Vrapčićima i u Gradačcu.

32 - Žuti karton za Dženana Burekovića.

30 - Dobar dubinski pas za Vernesa Selimovića, ali je golman Slobode bio brži od napadača Zeničana.

27 - Odličan prodor Muhameda Mujića, još bolji centaršut, na koji nije imao ko da reaguje u kaznenom prostoru Čelika.

24 - Žuti karton za igrača Slobode Elvisa Sarića.

23 - Mirniji period igre nakon što je Sloboda stigla do vodstva.

14 - GOOOOOOOL! Sloboda vodi sa 1:0 protiv Čelika. Nakon greške Gojkovića Igor Radovanović pogađa za vodstvo Slobode. Bio je to njegov drugi gol u ovoj sezoni.

11 - Bureković je šutirao iskosa sa lijeve strane, ali Fejzić je sigurno intervenisao.

10 - Hinović  se spetljao izbacio loptu u prvi korner za Slobodu.

9 - Igor Radovanović šutira iz prve nakon ubačaja sa lijeve strane, ali lopta odlazi visoko preko gola Čelika.

7 - Nakon Slobode Danijel Pajić dodusio je prekršaj i za Zeničane. Sa preko 30 metara Ante Vukušić je šutirao ali je domaća odbrana izblokirala njegov šut.

5 - Slobodni udarac za Tuzlake sa nekih 22-23 metra iskosa sa desne strane.

1 - Čelik je imao veliku šansu na početku, Dedić je malo iskosa s desne strane pucao preko prečke gola Fejzića.

1 - Kapitenu Slobode Muhamedu Omiću dodijeljen je pehar za osvajača Prve lige FBiH pred početak utakmice.

Sloboda - Čelik 1:0 (Radovanović 14)

Sloboda: Fejzić, Efendić, Kuduzović, Salihović, Mitrović, Bajraktarević, Omić, Starić, Mujić, Mehidić, Radovanović.

Čelik: Hinović, Kazazić, Gojković, Dedić, Osmanagić, Selimović, Simić, Bureković, Vukušić, Mišić, Bašić.

Vitez - Olimpic 0:1 (Subašić 12)

Vitez: Živković, Jurić, Jurčević, Livaja, Petrović, Miloš, Imamović, Vidović, Kapetan, Hećo, Smriko.

Olimpic: Oštraković, Meraković, Regoje, Brković, Smajić, Bogičević, Čomor, Subašić, Gligorov, Souza, Gojak.

Velež - Mladost 0:0

Velež: Dragokević, Škaljić, Zolj, Vladavić, Hebibović, Popović, Merzić, Pejić, Haurdić, Nikolić, Maletić.

Mladost: Mišić, Dabić, Zelić, Ramić, Stajić, Vasić, Komarčević, Ristić, Vuković, Jevtić, Mazić.

Zvijezda - Travnik 0:0

Zvijezda: Brkić, Karavdić, Islamagić, Gadžo, Ordagić, Čolić, Demić, Zulić, Stojanov, Diatta, Čović.

Travnik: Nurković, Kovač, Nuhić, Ribić, Burazor, Dudić, Helvida, Musić, Mahović, Jusufbašić, Sadiković.

Drina - Zrinjski 1:2 (Ivanović 89/ Pehar 33, Nikolić 82)

Zaprati FK Sloboda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: