Malešići u derbiju bolji od Mionice, Ingram na vrhu

Druga liga Sjever, 3. kolo:

Mladost iz Malešića savladala je u derbi susretu trećeg kola Druge lige Sjever ekipu Bosne iz Mionice s 2:0.

Duel dvije ekipe koje jurišaju na vrh tabele riješen je sa po jednim golom u mreži gostiju u oba poluvremena.

Za vodstvo Bosne se pobrinuo Alen Šako pogotkom za 1:0 u 33. minuti susreta, da bi u 56. minuti Anel Mujkić postavio konačnih 2:0.

Vrh tabele nakon tri kola drži ekipa Ingrama. Ovaj tim je danas na svom terenu nakon preokreta savladao Posavinu s 2:1, te imaju sve tri pobjede nakon tri kola.

Gosti su u 30. minuti preko Irfana Selimovića poveli s 1:0, ali je Ingram uspio na kraju da dođe do tri boda.  Prvo je u 65. minuti Sedin Osmić pogodio za 1:1, a četiri minute kasnije Adnan Salkić pogađa za pobjedu Ingrama od 2:1

Potražite više informacija na temu Druga liga Federacije BiH - Sjever:

Bosna (M) - Mladost (M) 2:0 (Šako 33', Mujkić 56')
Ingram - Posavina 2:1 (Osmić 65', Salkić 69' / Selimović 30')
Odžak - Slaven 2:3 (Paradžik 9', Žerić 63'/ Salihović 12', Begović 80' Emić 82')
Sloga Tojšići - Mramor 1:1 (Šehić 44' / Kasumović 67')
Dizdaruša - Bosna (K) 3:2 (Gušo 19', 27', 64' / Beširević 8', Tabalović 49')
Radnik - Rudar 3:0 (Joldić 40', Ibrić 72' Mujagić 90')

Sutra od 16 i 30 se igraju preostale dvije utakmice Druge lige Sjever, a sastaju se Prokosovići - Priluk i Sloga Simin Han - Mladost Puračić.