Mali fudbal: Orlići utrpali sedmicu Mostarcima

Polufinale Play-Offa za prvaka BiH u malom fudbalu:

Teme:

Ekipa Orlića je već u prvoj polufinalnoj utakmici Play-Offa za prvaka BiH u malom fudbalu stekla solidnu prednost koja im daje šanse da se nađu na finalnom turniru. Savladali su Karaku iz Mostara, predvođenu selektorom Čurčićem sa klupe, sa 7:1.

Sam početak susreta nije nagovještavao ovakav ishod. Gosti su u vodstvo došli preko Rebca u sedmoj minuti, a ostatak prvog poluvremena odlično su se branili, predvođeni nesavladivim Harisom Skuhanom na golu. Bunker Karake popušta u 19.minuti kada najbolji pojedinac meča, kapiten domaćih Terzić, iskorištava brojčanu prednost Orlića i postiže dugo očekivani gol. Minutu prije toga zbog grubog starta sa leđa iz igre je isključen igrač gostiju Šunjić. Sa neriješenim rezultatom na semaforu, 1:1, i otišlo se na odmor.

U drugom dijelu Orlić nastavlja sa ofanzivom što im se i isplatilo. Za samo tri minute Kurto je srušio snove gostiju o pobjedi u Vogošći. Prvo je u 24-toj minuti na asistenciju Novoselca doveo svoj tim u vodstvo, da bi dvije minute kasnije tu prednost povećao na 3:1 iz kaznenog udarca. Prethodno je u golmanskom prostoru srušen igrač Orlića Suković. Het-trik Muamer Kurto postiže u 27-oj minuti.

Do kraja utakmice u strijelce su se upisali još jednom Terzić (29'), te dva puta Suković (30' i 35'). Spomenimo i to da i jedni i drugi nisu iskoristili po jedan kazneni udarac sa deset metara do kraja susreta. Prvo je Goluža pogodio stativu u 36-toj minuti a dvije minute kasnije udarac Kurte brani golman Karake Skuhan.

Orlić Vogošća - Karaka Mostar 7:1 (1:1)

Vogošća, SD „Amel Bećković“; gledalaca: 50; Sudije: Siniša Zrnić, Rizah Ridžalović (Ze.); Delegat: Suvad Spahić (Sa.).
Strijelci: 7' 0:1 Rebac, 19' 1:1 Terzić, 24' 2:1 Kurto, 26' 3:1 Kurto (6m.), 27' 4:1 Kurto, 29' 5:1 Terzić, 30' 6:1 Suković, 35' 7:1 Suković
žuti kartoni: Kolobara, Berić, Goluža, Rebac (Karaka);
crveni kartoni: Rebac - drugi žuti, Šunjić (Karaka)

ORLIĆ: Omerbegović Bahrudin, Kurto Muamer, Terzić Vahidin (cap), Suković Nedim, Ćirić Alen, Smječanin Dženan, Novoselac Slaven, Lokmer Josip, Kapetanović Adis. treneri: Bogilović Mustafa, Runda Nedim

KARAKA:
Skuhan Haris, Koprivica Olja, Zećo Anel, Kolobara Branko, Berić Zoran, Šunjić Marin, Goluža Mario (cap), Livaja Davor, Rebac Sejo, Melo Dražen.treneri: Čurčić Tomislav, Buhovac Zoran
Karaka će pokušati stići minus od šest golova u uzvratu u Mostaru a da je to moguće dokazali su danas igrači MNK Banovići koji su u drugom polufinalu savladali Drugare iz Zenice sa 12:4. Prethodno su poraženi u Zenici sa 9:3, ali su se ukupnim rezultatom 15:13 plasirali na finalni turnir, gdje će im protivnici biti Leotar iz Trebinja i pobjednik iz susreta Orlić - Karaka. Banovićanima će to biti drugo ovogodišnje finale jer će već u srijedu u Skenderiji igrati Finale Kupa BiH u malom fudbalu protiv Radnika iz Bijeljine.