Metalleghe pregazio Bosnu i zadržao vrh tabele

Prva liga, 19. kolo

Metalleghe je nakon 19. kola Prve lige Federacije i dalje vodeći sastav. Danas su u Jajcu dočekali ekipu Bosne iz Visokog, te su slavili pobjedu rezultatom 5:1.

Od samog početka meča domaći tim je dominirao. Redale su se šanse pred golom gostiju, ali je golman Bekan bio izvrstan.

Ipak, u 26. minuti odbrana ekipe iz Visokog je popustila. Lijepu akciju je u pogodak pretvorio Popović za vodstvo od 1:0.

Isti igrač je u finišu prvog poluvrmena pogodio za prednost od 2:0, te je Metalleghe već u džepu imao tri boda.

Golom Džafića početkom drugog dijela Bosna se vratila u igru (2:1), no više od toga nisu mogli. Sve dileme je otklonio Pljevljak golom za 3:1 u 60. minuti susreta, da bi Dilberović u 83. minuti pogodio za 4:1.

Konačnih 5:1 djelo je Fejzića u nadoknadi meča...

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Prva liga FBiH, 19. kolo:

Metalleghe - Bosna 5:1 (Popović 26', 44', Pljevljak 60', Fejzić 90+2', Dilberović 83' / Džafić 48')