Metalleghe pregazio Podgrmeč

Prva liga FBiH, 23. kolo

Nogometaši Metalleghea savladali su danas u Jajcu Podgrmeč s 5:0 u susretu 23. kola Prve lige FBiH.

Od samog početka domaći tim je dominirao. Redale su se šanse pred golom gostiju iz Sanskog Mosta, a najbliži pogocima su bili Dilberović i Marin, koji su pogađali stativu i prečku.

Ipak, u 27. minuti domaći su probili bunker gostiju. Pljevljak je pogodio za prednost od 1:0.

Nastavio je Metalleghe s napadima na gol Seleševića. Međutim, ostalo je do kraja prvog dijela 1:0, iako je tim Nermina Bašića imao nekoliko odličnih šansi.

Hamzić za goste u nastavku pogađa prečku sa 30-ak metara, ali je zatim domaći tim prelomio meč.

Dilberović je u 52. minuti pogodio za 2:0, tri minute kasnije pogodio je Sakan za 3:0, a Popović je u 75. minuti pogodio za 4:0 i potpuni potop gostiju iz Sanskog Mosta.

Dilberović je postavio i konačan rezultat susreta od 5:0 u 80. minuti susreta.

Prva liga, 23. kolo:

Metalleghe - Podgrmeč 5:0 (Pljevljak 27', Dilberović 52', 80', Sakan 55', Popović 75')

METALLEGHE: Ilić, Pljevljak, Karađuz, Marin, Dujaković, Dilberović, Sakan, Goloman, Fejzić, Pezo, Popović.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

PODGRMEČ: Salešević, Kamenčić, Hamzić, Smajilović, Ramić, Šehović, Cerić, Podunavac, Muzgonja, Zejnić, Jusović.