Metalleghe prokockao Pemijer ligu u Gabeli

Prva liga FBiH, 28. kolo

Metalleghe je u 28. kolu Prve lige gostovao u Gabeli kod GOŠK-a, a na kraju je domaći tim slavio pobjedu od 1:0.

Bez većih uzbuđenja proteklo je prvo poluvrijeme ovog meča. Tek poneki pokušaj je viđen na obje strane, ali onih izrazitih šansi nije bilo.

Na odmor se otišlo s nepopularnih 0:0 i sa jako slabom igrom na obje strane, da bi u nastavku vidjeli nekoliko odlučnih šansi na obje strane.

Rezervista Dženan Durak je dva puta opasno prijetio golu domaćeg tima, ali je Sušac sjajnim intervencijama spasio svoj gol, da bi na drugoj strani Fejzić u 71. minuti sjajnom odbranom spasio nakon udarca Jelavića.

Ipak, u 74. domaći su poveli. Dosuđen je penal, a precizan je bio Marko Mišić za vodstvo Gabeljana od 1:0.

Do kraja je ostao ovaj rezultat, pa je tim iz Jajca izgubio vodeću poziciju nakon 28 odigranih kola.