Metalleghe u Jajcu bolje od Bratstva

Prva liga FBiH

Metalleghe je s minimalnih 1:0 savladalo Bratstvo u 28. kolu Prve lige FBiH.

Jedini gol na susretu pao je već u petoj minuti. Marin je zatresao mrežu Bratstva nakon jedne jako lijepe akcije.

Vehabović je zamalo donio gostima izjednačenje u 15. minuti, no njegov udarac je završio na okviru gola.

Kovač je u 32. minuti pokušao, ali je Živković odbranio. Do kraja prvog dijela ostalo je 1:0.

Pokušao je Sivonjić za domaće u 55. minuti, ali je bio neprecizan. Kovač je imao veliku šansu za Metalleghe u 75. minuti. Izašao je sam pred Živkovića, no pucao je pored gola.

Ostalo je 1:0 i Metalleghe je upisao 15. pobjedu, te sada ima 50 bodova, koliko i Bratstvo, koje je doživjelo osmi poraz.

Metalleghe - Bratstvo 1:0 (Marin 5)

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Metalleghe: Fejzić, Benović, Musić, Kolašinac, Kovač, Karađuz, Čišija, Marin, Tabaković, Sakan, Vidić.

Bratstvo: Živković, Salkić, Šuša, Kadrić, Pljevljak, Huseinbašić, Vehabović, Kadić, Mujkić, Delić, Pantić.