Mladi Zmajevi poveli, pa na kraju doživjeli neugodan poraz

Mađarska slavila s 4:1

Nogometna U-21 reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je poraz od Mađarske u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Mladi Zmajevi gostovali su u Keškemetu, gdje su, unatoč sjajnom startu i vodstvu na poluvremenu, izgubili od Mađarske. Izabranici Vlade Jagodića poveli su već u osmoj minuti.

Barišić je s desne strane uputio sjajan centaršut, Prcić je dobro skočio i glavom s ruba peterca loptu zakucao u mrežu domaćih. Uzvraćaju Mađari preko Rada u 11. minuti, no Jajalo je bio siguran.

Imali smo sjajnu šansu u 21. minuti. Prvo je Duljević udarcem iskosa s lijeve strane pogodio prečku, lopta se odbila do Atajića, koji nije pogodio iz izgledne pozicije sa svega metar udaljenosti.

Mađarska u 38. minuti prijeti, Otigba je pucao s 15-ak metara, ali lotpa je zakačila jednog našeg braniča i završila u korneru. U nastavku potpuni preokret, a selektor Mađarske pravi dobre izmjene.

Na poluvremenu uvopdi Holmana i Adorjana, prvi postiže kasnije dva, a drugi jedan gol. U 50. minuti Holman je glavom pogodio na centaršut Szolnokija. U 58. minuti Adorjan je izveo korner, Barath glavom šutirao, ali je Jajalo bio savladan iako je bio na lopti.

U 70. minuti sve je bilo riješeno. Kovacs je sjajno uposlio Holmana, ovaj prvo loptu primio na prsa, onda sjajnim udarcem desnom nogom matirao Jajala za 3:1. Bili smo nemoćni do kraja, a četvrti gol smo primili u 84. minuti. Zakarić je skrivio penal, a Adorjan bio precizan sa bijele tačke.

Mađari sada imaju šest bodova, dok mi ostajemo na tri osvojena boda (pobjeda nad Albanijom). U utorak dočekujemo Austriju na Bilinom Polju.