Mladost u derbiju bolja od Sloge, Gušo za pobjedu Dizdaruše

Druga liga Sjever, 11. kolo:

Fudbaleri Mladosti iz Malešića savladali su u derbiju 11. kola Druge lige Sjever ekipu Sloge iz Tojšića sa 2:0.

Duel prvoplasiranih ekipa riješen je sa po jednim pogotkom u oba poluvremena.

Mladost je do vodstva stigla u 25. minuti kada je mrežu Sloge pogodio Haris Muharemović, a s minimalnih 1:0 se otišlo na odmor.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Omer Mujkić pogotkom za konačnih 2:0 u 65. minuti susreta.

Kalesijska Bosna je sa 1:0 savladala ekipu Mramora. Jedini gol na utakmici je postigao Semir Memišević u nadoknadi vremena u prvom dijelu.

Dizdaruša je s 3:2 savladala Slaven. Junak pobjede domaćih je Alen Gušo koji je postigao hat-trick.

Golom Amela Fejzića Sloga iz Siminog Hana je savaldala kao gost ekipu Ingrama s 1:0, dok je meč Radnika i Prokosovića završen remijem (1:1).

Potražite više informacija na temu Druga liga Federacije BiH - Sjever:

Bosna (K) - Mramor 1:0 (Memišević 45+1)
Mladost (M) - Sloga (T) 2:0 (Mehanović 25', Mujkić 65')
Dizdaruša - Slaven 3:2 (Alen Gušo 43', 63', 90+2' / Aličić 74', Majdančić 77'p)
Radnik - Prokosovići 1:1 (Hasanović 23' / Musić 57') Ingram - Sloga 0:1 (Fejzić 26')