Mladost uvjerljiva, domaći bez izgubljenog boda

Druga liga FBiH, grupa Sjever

Šest utakmica Druge lige Federacije BiH grupa Sjever odigrano je danas, a u svih šest su domaći stigli do pobjede.

Uvjerljivom pobjedom od 6:0 nad Posavinom, ekipa Mladosti iz Malešića je bar na jedan dan preuzela vodstvo na tabeli.

Tri gola je u ovom susretu postigao Hasan Hadžić, dva gola je dao Mujkić, a jedan Klokić za uvjerljivu pobjedu.

Pogotkom Lejlića iz 90 minute Dizdaruša je savladala Bosnu iz Mionice s 3:2.

Vodili su domaći pogocima Kevrića iz 10. i 17. minute sa 2:0, ali su Milkić i Đonlić izjednačili na 2:2. Međutim, Lejlić je u 90. minuti pogodio za veliku pobjedu domaćeg tima.

Odžak je s 3:1 savladao Priluk, Ingram je s 2:1 bio bolji od Rudara iz Bukinja, dok je pogotkom Admira Joldića, Radnik iz Lipnice savladao Slaven iz Živinica s 1:0.

Druga liga Sjever, 17. kolo:

Radnik - Slaven 1:0 (Joldić 45+1')
Mladost (M) - Posavina 6:0 (Hadžić 15', 36', 46', Mujkić 39', 60', Klokić 86')
Dizdaruša - Bosna (M) 3:2 (Kevrić 10', 17', Lejlić 90' / Milkić 48', Đonlić 88')
Prokosovići - Mladost (P) 2:0 (Bekrić 21', Demirović 34')
Odžak - Priluk 3:1 (Halilović 42', Suljić 53', 55' / Kitić 73')
Ingram - Rudar 2:1