Sloboda - Vitez 1:0

Mujić pogodio za trijumf Slobode nad Vitezom

Nogometaši Slobode ostvarili su minimalnu (1:0) pobjedu nad Vitezom u 24. kolu BH Telecom Premijer lige.

Sloboda je današnjom pobjedom dodatno napredovala na tabeli, te je došla na deveto mjesto sa 27 bodova.

Tuzlaci su bili bolji, pa su zasluženo na kraju slavili. Vitez se dobro branio prvih 45 minuta.

U 18. minuti Zeba je pogodio prečku udarcem sa 20 metara, ali je odbijenu loptu Mujić poslao preko gola. Kiso je u 26. minuti pucao, Škorić odbranio.

Ni Sarić nije bio dovoljno precizan, a zatim Krpić na ubačaj Zebe ne uspijeva matirati Škorića. Sloboda je krenula ofanzivnije u nastavku, pa već u 54. minuti stigla do pogotka.

Mujić se dobro snašao pred golom Vitežana i pogodio za radost domaćih na Tušnju. Do kraja je ostalo 1:0 za crveno-crne.

Sloboda - Vitez 1:0 (Mujić 54)
Sloboda: Pirić, Zrnanović, Efendić, Krpić, Mujić, Ivetić, Sarić, Čolović, Mehmedagić, Kiso, Zeba.
Vitez: Škorić, Alić, Jurić, Livaja, Šantić, Miloš, Livančić, Jusufbašić, Kapetan, Jurčević, Pezo.

Zaprati FK Sloboda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: