Na Koševu pao i Borac, Sarajevo korača ka tituli

Derbi susret 10. kola Premijer lige

Sarajevo je golom Sedina Torlaka došlo do nove pobjede u derbi susretu 10. kola BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine na Koševu protiv Borca.

Prvih dvadesetak minute igre u derbi susretu desetog kola Premijer fudbalske lige Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Borca proteklo je u obostranom ispitivanju snaga.

Prvi su zaprijetili domaćini u 17. minuti, ali Tatomirović glavom šutira direktno u Asmira Avdukića nakon centaršuta Beloševića. Borac je uzvratio tri minute kasnije, kada su Banjalučani postigli i gol, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U 21. minuti Said Husejinović je uposlio Beloševića, ali nekadašnji igrač Sarajeva Vule Trivunović blokira njegov pokušaj.

Sarajevo je povelo u istom napadu. Na centaršut Beloševića, najviše skače kapiten Sarajeva Sedin Torlak i glavom pogađa mrežu iza Avdukića.

Lider Premijer lige Bosne i Hercegovine drugim je golom u 69. minuti otklonio sve dileme oko pobjednika u ovom susretu. Asmir Suljić je odigrao povratnu loptu za Tadejevića, a ovaj plasiranim šutem matira Avdukića za konačnih 2:0.

Zaprati FK Borac, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: