Nezaustavljivi Fajić s tri gola razbio Mladost

Trijumf Krupe

Fudbaleri Krupe pobijedili su Mladost s 3:1 u susretu 7. kola Premijer lige BiH.

Domaći su dominirali u ovom meču i na kraju su sasvim zasluženo došli do pobjede i tri boda.

Od samog početka je ekipa Slobodana Starčevića nametnula svoj tempo igra i bili su mnogo bolji rival na terenu.

Ofanzivna igra im se isplatila u 12. minuti. Lijepu akciju domaćeg tima i lošu reakciju golmana Bukvića koristi Nusmir Fajić, koji pogađa za 1:0.

Nastavila je Krupa s napadima i nakon postignutog gola. Uspjeli su stvorili još nekoliko dobrih šansi, a u 36. minuti su došli i do drugo gola. Ponovo je strijelac Nusmir Fajić za sigurno vodstvo od 2:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je viđena mnogo slabija utakmica. Krupa je bez većih problema čuvala stečenu prednost, a tim Edisa Mulalića nije mogao napraviti apsolutno ništa pred golom domaćih.

Zato je Fajić svaku šansu koristio. Igrala se 73. minuta kada je  iskusni napadač po treći put danas pogodio za prednost od 3:0.

Gosti su ipak uspjeli da dođu do počasnog gola. Konačnih 3:1 postavio je Milivoje Lazić u 87. minuti.