Nogometašice Iskre na Jakliću bolje od Mostarki

Iskra slavila

S. Mlaćo

Nogometašice Iskre iz Bugojna danas su na svom Jakliću savladale ŽN/FK Mostar iz istoimenog grada, člana ženske Premijer lige naše zemlje rezultatom 2:1 (2:1).

Iako je ovo Mostarkama bila generalka pred početak drugog dijela sezone u Premijer ligi, Bugojanke su pokazale mnogo više u svojoj prvoj prijateljskoj utakmici u ovom dijelu priprema.

Sva tri pogotka viđena su u prvom poluvremenu. Nogometašice Iskre prvu priliku imale su preko Esmeralde Bašić na samom otvaranju meča, a zatim je Lejla Koluh sa 20-tak metara lijepo pogodila mrežu Mostarki za slavlje domaćih navijača.

Samo dvije minute kasnije bilo je 2:0. Ulmija Lužić izlazi pred gostujući gol i lijepo pogađa donji dio mreže gostujuće golmanice Edne Mašić za novo slavlje na Jakliću. Do kraja prvog poluvremena gošće su preko Ajle Hamzić smanjile vodstvo, za ispostavit će se kasnije konačnih 2:1.

U drugom poluvremenu viđena je veoma borbena i zanimljiva utakmica ali pogodaka nije bilo. I domaće i gošće imali su par lijepih prilika, međutim ostalo je 2:1.

ŽNK Iskra Bugojno : ŽN/FK Mostar 2:1 (2:1)

Strijelci: 1:0 Lejla Koluh, 2:0 Ulmija Lužić, 2:1 Ajla Hamzić.

ŽNK Iskra Bugojno: Arnela Begić, Mirha Hadžo, Elma Basara, Sabina Behrem, Edisa Redžić, Lejla Koluh, Emka Bašić, Esma Bašić, Mersima Mešić, Mevlida Forić. Još su igrale: Enisa Redžić, Adisa Sejfić, Dženana Hajdarević, Ema Cetin, Maida Čehaja, Ivona Ljubas, Munira Kelić, Lamija Lužić, Alma Haračić. Šef stručnog štaba: Salim Duraković.

ŽN/FK Mostar:  Edna Mašić, Minela Gačanica, Spomenka Manigoda, Marina Lukić, Anja Ramić, Ajla Hamzić, Kristina Vladić, Amela Bajraktarević, Alma Isaković, Emina Čurović, Andrea Mujketa. još su igrale:  Alena Muštović, Irma Jamak, Edina Hodžić, Edna Mašić.