Novi trijumf Metalleghea

Prva liga FBiH, 27. kolo

Fudbaleri Metalleghea pobijedili su Budućnost s 1:0 u susretu 27. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

S tri nova boda ekipa iz Jajca je još jedan korak bliže plasmanu u Premijer ligu BiH.

Dobro su domaći ušli u meč. Pogotkom peze iz osme minute poveli su s 1:0, a iako su do kraja prvog poluvremena imali još nekoliko dobrih pokušaja rezultat se nije mijenjao, te je ostalo 1:0 nakon 45 minuta igre.

Otvaranje drugog poluvremena pripada ponovo domaćim fudbalerima. Imali su nekoliko dobrih pokušaja prema protivničkom golu, a najbolju priliku su imali u 60. minuti. Dosuđen je penal, ali Denis Mujkić brani šut Karađoza.

I gosti su imali ozbiljnu prijetnju domaćem golu. Jasmin Jaranović je u 66. minuti uzdrmao prečku, te je domaći tim imao dosta sreće.

Ostalo je međutim do kraja 1:0 za Metalleghe, koji je i dalje na prvom mjestu Prve lige Federacije.