Orlić bolji od Comunicarea

Prva malonogometna liga Federacije BiH

O. Lekić

Na startu nove sezone Prve malonogometne lige Federacije BiH Orlić je u Skenderiji bio bolji od mostarske ekipe Comunicare Handy, slavivši rezultatom 6:4.

Aktuelni bh. šampion pitanje pobjednika riješio je već u prvom poluvremenu sa pet golova u mreži gostujućeg golmana Harisa Skuhana. U isto vrijeme mreža Bahrudina Omerbegovića bila je netaknuta, sve do 25-te minute kada gosti preko Goluže dolaze do svog prvog pogotka.

Mostarci su bili opasniji u drugom dijelu ali sve što su uspjeli je da ublaže poraz na podnošljivijih 6:4. Vrijedi spomenuti i to da je kapiten Orlića, Nijaz Mulahmetović bio četvorostruki strijelac u ovom meču što je sedamdesetak prisutnih gledalaca nagradilo ovacijama i aplauzima.

ORLIĆ – COMUNICARE HANDY  6:4 (5:0)

Sarajevo, Dvorana I KSC Skenderija; gledalaca: 70
Sudije: Kenan Bajramović, Rizah Riđalović (Zenica), delegat: Suad Meco (Visoko)

Strijelci: 5'03'' 1:0 Kahvedžić, 7'06'' 2:0 Mulaahmetović, 10'38'' 3:0 Lokmer, 18'33'' 4:0 Mulaahmetović, 19'04'' 5:0 Mulaahmetović, 24'03'' 5:1 Goluža, 26'53'' 6:1 Mulaahmetović (6 m.), 31'12'' 6:2 Mišić, 37'48'' 6:3 Mišić, 39'00'' 6:4 Goluža

Žuti kartoni: Goran Marić (Orlić), Vladimir Vladisavljević, Dražen Melo (Comunicare Handy)