Osam golova u Vlasenici, Tekstilac i Mladost uvjerljivi

Prva liga RS, 10. kolo

U subotu su odigrane sve utakmice 10. kola Prve lige Republike Srpske.

Mladost je u Velikoj Obarskoj s 4:1 pobijedila Drinu iz Višegrada, te je osmom pobjedom zadržala prvo mjesto.

Đurović je u četvrtoj načeo mrežu gostiju, Komarčević je u nastavku postigao dva gola, Nikolić jedan, dok je Mirković u 31. postigao jedini gol za Drinu.

Tekstilac je u Derventi, u derbiju kola, nadigrao Leotar s 3:0. Strijelci su bili Vujanić, Škorić i Cicović (autogol).

Čak osam gollova viđeno je u Vlasenici, gdje je istoimena domaća momčad deklasirala sa 7:1 ekipu Slobode iz Mrkonjić Grada. Eskić je dao čak četiri gola za domaće, dva Đurić, jedan Pejanović. Šipovac je postigao utješni gol za Slobodu.

Borac je poveo protiv Sutjeske u Šamcu s 1:0 nakon 54 minute, a strijelac je bio Brčkalić, no autogol Lukića u sudijskom vremenu otkinuo je domaćinu dva boda.

Potražite više informacija na temu Prva liga Republike Srpske:

Kozara je u Novom Gradu sa 1:0 poražena Slobode, a jedini gol zabio je Antonić u 16. minuti.

Prva liga RS, 10. kolo:
Vlasenica - Sloboda M. Grad 7:1 (Eskić 8, 14, 30, 57, Đurić 23, 70, Pejanović  32/ Šipovac 79)
Krupa - Zvijezda 09 2:1 (Damjanović 28, Đukarić 79/ Novaković 79)
Mladost - Drina 4:1 (Nikolić 64, Komarčević 66, 69, Đurović 4/ Mirković 31)
Tekstilac - Leotar 3:0 (Vujanić 53, Škorić 64, Cicović 81 - ag)
Borac Š. - Sutjeska 1:1 (Brčkalić 54/ Lukić 92 -ag)
Sloboda N. Grad - Kozara 1:0 (Antonić 16)